Jäsenmaksut 2017

Erinomaista uutta vuotta 2017!

Uusi kalenterivuosi pyörähti käyntiin ja nyt olisi aika suorittaa jäsenmaksujen maksut kuntoon. Yhdistyksen sääntömääräisessä syyskokouksessa marraskuussa 2016 päätettiin pitää jäsenmaksun suuruus ennallaan, joten tänäkään vuonna yhdistyksen jäsenyys ei maksa sen enempää kuin 15 euroa. Jäsenenä saat yhdistyksen neljästi vuodessa ilmestyvän Beauceron-lehden, voit liittyä Suomen Beauceron ry – jäsensivut -Facebook-ryhmään ja voit saada etuja osallistuessasi yhdistyksen järjestämiin tapahtumiin. Lisäksi jäsenet voivat ilmoittaa PEVISA-vaatimukset täyttäviä uroksiaan Jalostusurokset-listalle, ja ilmoittaa koiriensa tuloksia Vuoden Beauceron -kilpailuun. Luonnollisesti jäsenillä on myös päätösvalta yhdistyksen varsinaisissa kokouksissa. Jäsenet voivat asettua ehdolle hallitukseen, osallistua yhdistyksen toimintaan useissa eri toimikunnissa ja muun muassa avustaa erilaisten tapahtumien järjestämisessä.

Myös uutena jäsenenä voi mukaan liittyä missä kohtaa vaan vuotta. Uusi jäsen maksaa liittyessään kalenterivuotuisen varsinaisen jäsenmaksun lisäksi myös liittymismaksun. Uudet jäsenet saavat jäsenyytensä myötä samat yllä luetellut etuudet, jotka astuvat voimaan jäsenyyden aktivoituessa, ei takautuvasti.

Alla tarvittavat tiedot jäsenmaksun maksamista varten. Samat tiedot löytyvät myös Jäsenyys-sivulta.

Vuoden 2017 jäsenmaksun eräpäivä: 31.1.2017

Vuoden 2017 jäsenmaksut:

– Varsinainen jäsen: 15 eur
– Perhejäsen 5 eur

Tilitiedot
IBAN: FI96 8000 1170 1204 15
BIC: DABAFIHH
Viitenumero:
– 123 (vanhat jäsenet)

Uudet jäsenet:

– Varsinainen jäsen: 15 eur + liittymismaksu 15 eur
– Perhejäsen 5 eur + liittymismaksu 15 eur

Maksetaan samalle yllä mainitulle tilille käyttäen viitettä:
– 8882 (uudet jäsenet, liittymismaksu)