Erikoisnäyttely 26.8.2017 Tammela, tuomarina Bernard Pouvesle, Ranska.

Urokset / pennut 5-7kk

1 KP Paras urospentu 3 Dale Defender Nonpareil Norseman
2 Taabernakkelin Violet Vltavin

Urokset / pennut 7-9kk

1 KP Paras urospentu 1 VSP-PEN Moseronin A Le Coq
2 KP Paras urospentu 2 Moseronin Arrakki
3 Racron Marmion
4 Racron Merlion

Nartut / pennut 7-9kk

1 KP Paras narttupentu 1 ROP-PEN Moseronin Agavita
2 Racron Michéle
3 Racron Mistigue

Urokset / junioriluokka

ERI1 SA Black Carambas Amur
ERI2 M’Aramis du Murier de Sordeille
ERI3 Sucikan Mickjagger
EH4 Black Carambas Alfie
EH Black Carambas Amigo
EH Tomeran Mutu

Urokset /  nuorten luokka

ERI1 SA PU1 SERT ROP Kultahelmi Clover
ERI2 SA PU2 Mergulus Bleu du Serment des Brumes
ERI3 Dale Defender Longsighted Lodestar
ERI4 Dale Defender Loyal Lodgekeeper
ERI Kultahelmi Caper
EH Kultahelmi Carnation

Urokset / avoin luokka

ERI1 SA PU3 Frosty Charm Flamme Eternelle
ERI2 SA Maddox von der Happy Horse Farm
ERI3 SA Black Carambas Yoker
ERI4 SA Dale Defender Lucky Laddie
ERI Bayjet Jasonstatham
ERI Black Carambas Teddy
ERI Black Carambas Yago
ERI Moisionmäen Iwalktheline
ERI Pikkujalon Flat Call
ERI Sucikan Karl Karrit
EH Akhilleus Junior
EH Akhilleus Jupiter

Urokset / käyttöluokka

ERI1 SA Nö

Urokset / valioluokka

ERI1 SA PU4 Moisionmäen Fiilis
ERI2 SA Racron Guerrier
ERI3 SA Sucikan Hercules
ERI4 SA Fagir du Murier de Sordeille

Nartut / junioriluokka

ERI1 SA Black Carambas Alba
ERI2 H’Ellen le Coeur Pur

Nartut / nuorten luokka

ERI1 SA SERT Racron Libérte
ERI2 SA Graciana z Babanovho Vrska
ERI3 Kultahelmi Chestnut
EH4 Manta-Ice des Monts du Lac
H Dale Defender Lenient Ladybird

Nartut / avoin luokka

ERI1 SA PN2 Jalopeno de la Cite des Grands Feux
ERI2 SA PN3 Idylle de le Roi de Coeur
ERI3 SA PN4 Carnimiries Heartbreaker
ERI4 SA Izolla l’Etoile de la Nuit
ERI Akhilleus Jade
ERI Akhilleus Joli
ERI Akhilleus Juni
ERI Avataran Gogo Yubari
ERI Black Carambas Orage de Tignes
ERI Black Carambas Uppercut
ERI Black Carambas Wanted Soulmate
ERI Black Carambas Wow Factor
ERI Black Carambas Yade
ERI Dale Defender Longwaited Looker
ERI Frosty Charm Femme Flamboyante
ERI Idelle des Campagnards de la Valette
ERI Josefine Blue du Serment des Brumes
ERI Moisionmäen Imelda
EH Akhilleus Jin
EH Akhilleus Yoda
EH Black Carambas Wanilla Sky
EH Black Carambas Xcavatrice
EH Dale Defender Lovable Lady
EH Sulavan Jade
EH Tomeran Lilja Lumikki Lapis
HYL Ylhäis Ishtar-Ag

Nartut / käyttöluokka

ERI1 Slyan Confiant
ERI2 Gala des Habits de Feu
ERI3 Po
ERI4 Punasukan Busybody

Nartut / valioluokka

ERI1 SA PN1 VSP Racron Hardi Amie
ERI2 SA Hit du Jardin d’Elisee
ERI3 Racron Fantaisie
ERI4 Amalka z Kacakovy Samoty

Nartut / veteraaniluokka

ERI1 SA ROP-VET Racron Demi
ERI2 SA Avataran Brittany
ERI3 Sucikan Gretchen
ERI4 Tomeran Closieres

Jälkeläisluokka

1 KP ROP-JÄLK Fagir du Murier de Sordeille

Kasvattajaluokka

1 KP ROP-KASV Dale Defender
2 KP Racron
3 KP Black Carambas
4 Akhilleus
5 Sucikan